Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır ve Taktikleri Nelerdir?

Seo Nedir? Seo Nasıl Yapılır ve Taktikleri Nelerdir?Seo Nedir ? Seo (search engine optimizatıon) kısaltmasından oluşan bir terimdir.Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonudur. Seo, Google'da üst sıralara çıkmak için yapılan iştir. 
Genellikle sitemizin konusuna göre seçilen anahtar kelimelerle yapılır.

Seo anlık bir iş değil, belli bir süreçte düzenli yapılan bir çalışmadır. Bu çalışmalar hemen sonuç vermeyebilir. Biraz zaman alabilir. Sitenin sıralaması bir an hemen yükselebilir veya yavaş yavaş da artık gösterebilir.Bu nedenle anahtar kelimeleri çok doğru seçmemiz gerek.Ne kadar öz ise o kadar iyi sıralamalara gelebiliriz.

Seo Nasıl Yapılır ? 


Seo işi bir miktar emek ister. Seo işini herkes yapabilir.
Seo öncelikle anahtar kelimenize yakın ve domain isminizle başlar.Çelişkili bir domain ve anahtar kelime ile sıralama almak çok zordur. Web sitemizin Seo ile uyumlu olması gerekir. Bunun için WordPress altyapısı çok tercih edilir.
"Makale" yazmak sitenizin temelini oluşturur.Kişisel ve öz makale yazmak çok işe yarar. Seo uyumlu makale yazmak kolaydır. Hedef kelimeyi makalede önem vermek, yazım hatası yapmamak, anlam bütünlüğü olması gibi etkenler çok önemlidir.

Sitenizin tanıtımını sosyal medya da yapabilirsiniz. Sosyal medya günümüzde çok kullanılan bir iletişim ağıdır. Sosyal medya sayesinde sitenize hit çekebilirsiniz. Bu hitler sizin sitenizin sıralamasını belirleyecektir. Ne kadar çok hit varsa site için o kadar iyi olur.
Forumlarda ise sitenizi tanıtabilirsiniz. Çok işinize yaracaktır.
Olmadı ucuz yoldan reklam verebilirsiniz.