PancakeSwap Borsası Nedir? Cake Koin Nedir? Cake Koin Nasıl Stake Edilir? Cake Koin Stake Ederek Kazanç Sağlamak

 


PancakeSwap Borsası Nedir?


PancakeSwap, Binance Akıllı Zincir üzerinde BEP20 tokenlerini takas etmek için merkezi olmayan bir borsadır.

PancakeSwap, birçok borsadan farkı ise Binance Smart Chain (BSC) üzerine kurulmuş olmasıdır. Her geçen gün artan kitlesi ise BSC ağındaki en büyük platformdur.

İşlem ücretleri ETH ağındaki gibi 3-5 dolar değildir. İşlem ücretleri 0.03 - 0.1 cent arasında değişmektedir. İşlem ücretleriniz Binance Smart Chain (BSC) üzerinden alınıyor. BNB olarak değil de BSC olarak küçük bir miktar işlem ücretlerinize ayırabilirsiniz.

Cake'i, Binance, Trust wallet, PancakeSwap, Bithumb üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.  


Cake Koin Nedir?

Cake koin (CAKE), PancakeSwap borsası üzerinde staking ve pool bölümlerinden cake ile çeşitli koin kazanmanıza olanak sağlar. PancakeSwap borsası, hem cake hem de TWT, HARD, CTK vb. anlaşmalı koinleri cake sahiplerine stake karşılığı vermektedir. APY oranlarının yüksek olması borsayı daha avantajlı kılmaktadır.

Cake stake ederek Syrup token alabilirsiniz. Fakat Syrup'ları satmamalısınız. Bu Syrup'lar size borç olarak verilmektedir. Nedeni ise eskiden Syrup ile pool kısmından TWT, HARD, CTK, ALPHA vs. anlaşmalı koinleri stake ediyorduk. Ayrıca cake de kazanıyorduk. Şimdi ise sadece cake ile istediğimiz koinleri kazabiliriz. 

Cake koinlerinizi unstake ederken Syrup'ları geri aldıklarını unutmayınız.
Cake stake edenlere günlük 300k, likidite sağlayıcılarına günlük 450K cake verilmektedir.

Cake Koin Nasıl Stake Edilir?

Trust Wallet'in DApp tarayıcısını mobilde kullanarak stake edebilirsiniz. Cüzdanınıza cake'lerinizi atın. 
Daha sonra DApp bölümüne gelin ve PancakeSwap borsasına tıklayın. 
Tıkladıktan sonra bir takas yeri açılacak. Burayla ilgilenmiyoruz. Hemen sol üstteki resme tıklayın ve bizi istediğimiz yere götürecektir. 
Açılan sayfada sağ üstteki üç çizgiye tıklayın. Menüde yer alan pool kısmına gidelim. Buradan istediğimiz koinin stake etmek için seçelim.

Stake etmek istediğimiz koini seçtikten sonra "Approve" kısmına basalım ve onaylayalım. Onaydan sonra koinin yanındaki "+" butonuna tıklayarak ne kadar cake stake etmek istediğinizi seçin. Tekrardan onay ekranı gelecektir. Onaylayın ve istediğiniz zaman kazancınız çekin.