Stake Nedir? Kripto Para Stake Etmek Nedir? Stake ile Kazanç Sağlamak

Stake Nedir? Stake (Staking) Etmek Nedir?  Kripto Para Stake Etmek Nedir? Stake ile Nasıl Kazanç Sağlarım? Stake ile Kazanç Sağlamak

filerweb.com - Stake, kripto paraları belirli bir süre ile cüzdanda tutarak pasif kazanç elde etme yöntemidir. 

Stake Nedir?  Kripto Para Stake Etmek Nedir? Stake ile Kazanç Sağlamak

Stake Nedir? Nasıl Kazanç Sağlanır? 

Cüzdanınızda bulunan koinlerden belirli bir süre içerisinde kazanç elde edebilirsiniz. Örneğin banka faizleri gibi günlük, haftalık veya aylık bir şekilde ödemelerinizi alabilirsiniz. Stake için hiçbir ücret ödemezsiniz. Hiçbir kesinti ücreti vs. yoktur. Kripto paralarınızı cüzdanınızda tutarak ağı desteklersiniz ve bu destek sonucundan belirli bir miktar kripto para ödül olarak alırsınız. Stake süresince kripto paranızı kullanamazsınız. Stake süresince transfer işlemi, satım işlemi yapılamaz.

Cüzdan sahipleri, cüzdandaki kripto paralarını (istediğiniz koini kullanabilirsiniz. Hepsini veya tek bir tane koinle bile stake işlemi yapılabilir.) belirli bir süre kullanmama sözü vererek stake işlemini başlatabilirsiniz. Stake ile kazanç elde etmek için, belirli bir minimum koine sahip olmanız gerekir. Bu minimum değer borsadan borsaya göre değişir. Örneğin cüzdanınızda 1000 adet Tron (TRX) koin var. Günlük, haftalık veya aylık olarak %7 gibi (borsadan borsaya göre değişiklik gösterir.) kazanç oranı ile pasif olarak aylık 70 adet Tron kazanabilirsiniz. Bu değerler örnek olarak verilmiştir. 

Stake yapabileceğiniz platformlar;


  • Binance
  • Coinbase Custody
  • Trust Wallet
Ve benzeri uygun borsalar ile yapılabilir. Borsadan borsaya göre kazançlar farklılık gösterebilir.