NFT Nedir? NFT Nasıl Alınır? NFT Nasıl Satılır?

NFT Nedir? 


NFT (Non-Fungible Token); benzersiz token anlamına gelir. Dijital ve tokenleştirilmiş fiziksel varlıkların gerçekliğinin ve mülkiyetinin kanıtı olarak kullanılabilen eşsiz varlıkları temsil eden dijital bir tokendir. NFT, 2020'nin sonlarında kullanıma sunulan BEP-721, Binance'in NFT token standardıdır ve Binance Smart Chain üzerinde çalışır. Aynı zamanda Ethereum, Neo, Eos gibi blockchain ağlarında da oluşturulabilirler. NFT’ler blok zincir teknolojisi kullanılarak üretilmektedir. 

NFT NASIL ALINIR VE SATILIR? 

Binance NFT pazarı, Treasureland.market, Opensea, Rarible gibi platformlar üzerinden kolaylıkla alım satım yapabilirsiniz. 

Binance NFT pazarından alım satım yapmak için;  Binance hesabınız olması lazım ve KYC (Kimlik Doğrulama) işleminin yapılmış olması gerekmektedir. Alım - Satım işlemleri için Binance hesabınızda BUSD, BNB, ETH bulunması gerekiyor.  

TreasureLand, Opensea ve Rarible platformlarında alım satım yapmak için ise; Metamask, Trust Wallet, Safepal gibi uygulamalar aracılığı ile alım satım yapmak istediğiniz platforma uygulama aracılığı ile bağlanmanız gerekmektedir. Alım - satım yaparken ağ ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Ethereum ağında ücretler fazla çıkabilir fakat Binance Smart Chain (BSC, BEP-20) ağında bu ücretler düşüktür. 

Treasureland ile bu iki ağda işlem yapabilirsiniz. Uygulamadan ağınızı değiştirmeniz yeterlidir. 


Etiketler:

nft, nft nedir, nft nasıl alınır, nft nasıl satılır, nft alıp satmak, nft alım satım, nft binance, nft oluşturmak